Co tu znajdziesz

Zwlekanie, przekładanie, odkładanie, robienie w ostatniej chwili. Wieczne zrobię to jutro – czyli prokrastynacja po prostu brak zasobów do efektywnego działania.

Prokrastynacja – to coś mocniejszego. To już zaburzenie, które dotyka znikomy % ludzi. Widzisz – od razu dobra wiadomość dla Ciebie, bo szanse, że jesteś prokrastynatorką są znikome. Raczej. 🙂

Jeżeli  zwyczajnie zwlekasz – nie jesteś leniem. Nawet więcej – czasem przekładając kolejny raz czynność, sprawę, zadanie, rozmowę na jutro, na  za godzinkę (która nie nastąpi) – Twój mózg robi dla Ciebie najlepszą rzecz, jaką może Ci podarować.

Tak, tak wiem – brzmi… niedorzecznie.

Radzenie sobie z odwlekaniem – nie polega na efektywnym zarządzaniu sobą w czasie. Chociaż trochę czerpie i z tych tematów. Jednak aby poradzić sobie z odwlekaniem – trzeba sięgnąć trochę głębiej i po inne narzędzia niż tylko po prostu to zrób 😉 

Pozwól więc, że zaproszę Cię na wirtualną kawkę. Pokażę Ci, pisząc całkowicie o swoich osobistych doświadczeniach podwójnej mamy, trenerki rozwoju osobistego, żony, blogerki – dlaczego zwlekasz, co się za tym kryje, co konkretnie  i skutecznie  możesz z tym zrobić abyś pomachała zwlekaniu na do widzenia.

Podzielę się z Tobą wieloma praktycznymi technikami i narzędziami radzenia sobie ze zwlekaniem, które wykorzystam na mojej drodze do płaskiego brzuszka i wywalenia odwlekania z innych obszarów mojego życia.

I to takimi narzędziami i technikami, które mają podstawy naukowe, oparte na badaniach naukowych i to w zgodzie z najnowszą wiedzą. I co najważniejsze – są konkretne, skuteczne  i PRAKTYCZNE.

A – i sprawdzam je sama na sobie.

Blog jest więc zapisem tego co działa albo nie działa w moim przypadku. I propozycją tego, co możesz zrobić aby zadziałało w Twoim przypadku. W zależności od tego jakim typem osoby zwlekającej jesteś i co maskujesz – odwlekając.  

Spodziewaj się więc na tych stronach – potu, krwi i łez… moich. A może nawet  zechcesz do mnie dołączyć? Zwłaszcza, kiedy nie wierzysz już w jedną cudowną pigułkę, panaceum na wszystko. I dla wszystkich.